Що таке діагностика та як ми її виконуємо



   Діагностика – це повна перевірка всіх модулів та функцій пристрою.

    В результаті діагностики ми отримуємо перелік необхідних для заміни комплектуючих і можемо визначити точну вартість ремонту.

Апаратна та програмна діагностика


  При апаратній діагностиці проводиться демонтаж комп'ютера, а також задіяне спеціально призначене для цього обладнання. Основною метою подібної діагностики є виявлення дійсної причини поломки та підбір запчастин, встановивши які можна буде ліквідувати несправність.
   Апаратній діагностиці, як правило, передують такі симптоми, як відсутність можливості включення ноутбука, зникнення зображення, відсутність підсвічування дисплея та ін. Програмна діагностика проводиться з метою перевірки того, наскільки стабільно працює система та для виявлення неполадок.
   Для цього задіяні спеціально розроблені програмні продукти. Важливою умовою щодо діагностики цього типу є можливість ввімкнути пристрій.

Початкова та повна діагностика


  Процес виявлення причини несправності ноутбука можна умовно розділити на початкову і повну діагностику. Зазвичай попередній огляд гаджета здійснюється в режимі оперативного тестування та включає візуальний огляд пристрою та загальну діагностику компонентів (жорсткого диска, оперативної пам'яті, модуля Wi-Fi, процесора та ін), доступ до яких не потребує повного демонтажу.
   Повна діагностика - це діагностика всіх систем пристрою, яка дає можливість не тільки виявити причину поломки, але й отримати уявлення про приховані дефекти.
   В обох випадках майстру знадобляться спеціальні вимірювальні прилади (осцилограф, мультиметр тощо), а також висока кваліфікація та серйозний досвід роботи у цій сфері.

Загальні засади проведення діагностики

  Будь-яка діагностика стартує з візуального знайомства спеціаліста з ноутбуком. Перший огляд дозволяє відразу виявити пошкоджений корпус, зламані петлі, засмічені вентиляційні отвори, сліди залиття. Після виявлення видимих симптомів пошкодження на зовнішній поверхні комп'ютера, слідує його розбирання та пошук візуально помітних дефектів усередині. У цьому випадку можуть бути легко виявлені сліди некваліфікованого втручання або, наприклад, контролер живлення, що вигорів.
   Якщо візуальний огляд внутрішніх елементів ноутбука нічого не дав, то далі слідує ретельна перевірка кожного окремого компонента з використанням спеціального вимірювального обладнання та свідомо робочих комплектуючих (процесорів, БП, модулів пам'яті та ін.). При перевірці відео модуля або материнської плати перед підключенням блоку, що діагностується проводиться його тестування на наявність КЗ, після чого перевіряються компоненти матриці, приводу, жорсткого диска, чіпсету, модуля wi-fi та ін.



Вартість та строки виконання роботи

  Діагностика ноутбука в Україні в нашому Вінницькому сервісі зазвичай здійснюється безкоштовно, будучи єдиним цілим із ремонтним процесом. Однак, у разі відмови клієнта від подальшого ремонту, діагностика оплачується як самостійна послуга. Період проведення діагностики займає переважно від одного до кількох днів. При цьому терміни можуть збільшитись, якщо причиною поломки стало залиття ноутбука, некваліфікований ремонт або перепад напруги в мережі.

Ми не виконуємо ремонт на основі діагностики, проведеної самим клієнтом чи діагностики проведеної в іншому сервісному центрі.
© 2024 GRIOL SERVICE
Україна, 21027, м.Вінниця, вул.600-річчя 25, офіс 37
Знаходимось в приміщенні ДНВП "Геосистема"
Build by Free WEB site development service